Masaże

Nasza agroturystyka oferuje szeroką gamę masaży wykonywanych przez profesjonalnych masażystów i fizjoterapeutów.

Mogą być stosowane w celach leczniczych takich jak schorzenia ortopedyczne i neurologiczne, jak również w celach relaksacyjnych, by pobudzić, rozluźnić i wzmocnić tkankę mięśniową.

Oferujemy:

– masaż klasyczny

Wpływa pozytywnie na ruchomość stawów, a także działa na mięśnie zwiększając ich elastyczność.  Masaż ten aktywizuje układ krwionośny i limfatyczny, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Pobudza również układ trawienny – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces spalania materii.

– masaż relaksacyjny

Wykonywany jest przy pomocy olejków eterycznych dobieranych indywidualnie do preferencji pacjenta. Najczęściej stosujemy olejki lawendowe, jaśminowe, waniliowe oraz rozgrzewający olejek pomarańczowy z dodatkiem cynamonu i pieprzu.

– masaż bańką chińską

Wykonywany w celu likwidacji bólów kręgosłupa i dolegliwości mięśniowych. Pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów. Poprawia ukrwienie i pomaga pozbyć się substancji toksycznych z organizmu.

– masaż gorącymi kamieniami

Do masażu wykorzystywane są kamienie bazaltowe, które charakteryzują się gładką powierzchnią i wyjątkową zdolnością do pochłaniania ciepła. Podczas masażu poprawia się krążenie oraz rozszerzają naczynia krwionośne, co pomaga złagodzić stres, działa uspakajająco i relaksująco. Masaż kamieniami wspomaga regeneracje mięśni po długotrwałym wysiłku, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz pomaga zwalczyć cellulit.

– masaż izometryczny

Zabieg fizjoterapeutyczny stosowany u osób, u których doszło do częściowego zaniku bądź znacznego osłabienia mięśni, najczęściej po zdjęciu gipsu. Przywraca mięśniom właściwą masę i siłę, bez konieczności obciążania masowanej osoby wysiłkiem fizycznym. Stosuje się go u osób z poważnymi uszkodzeniami mięśni, ponieważ przyspiesza on ich regenerację.

– masaż sportowy

Jest odmianą masażu klasycznego lecz wykonywany jest przy użyciu większej siły i energii, stal się nieodłącznym elementem treningu każdego sportowca. Pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

– masaż centryfugalny

To rodzaj masażu leczniczego skupiający się głównie na stawach.Stosowany po takich urazach stawowych, jak stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, a także po urazach elementów okołostawowych (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie).